Популярні компанії
Популярні статті
Країна чи держава: в чому різниця?
Країна чи держава: в чому різниця?
Переглядів: 94;
Ряжанка та кефір: порівняння двох популярних молочних продуктів
Ряжанка та кефір: порівняння двох популярних молочних продуктів
Переглядів: 128;
Ноутбук не бачить флешку: що робити
Ноутбук не бачить флешку: що робити
Переглядів: 138;
Як правильно: бігборд чи білборд?
Як правильно: бігборд чи білборд?
Переглядів: 264;
На ноутбуці перевернувся екран: що робити
На ноутбуці перевернувся екран: що робити
Переглядів: 160;

Барановичі під час Другої світової війни

Автор: Володимир Ленський
Барановичі під час Другої світової війни
📎 Поділитися
Переглядів: 17663
Дата: 27.04.2023

Барановичі – це місто на заході Білорусі, яке займало важливе місце на фронті під час Другої світової війни. У червні 1941 року місто було окуповано нацистською Німеччиною, але у 1944 році було звільнено радянськими військами.

Окупація Барановичів нацистською Німеччиною

Під час окупації Барановичів нацистською Німеччиною було розстріляно більше 15 тисяч людей, серед яких були євреї, комуністи, партизани та звичайні мешканці міста. Було створено гетто, куди було заселено близько 12 тисяч євреїв. У жахливих умовах вони жили до моменту їхнього вбивства восени 1942 року.

Барановичі у складі Брестської області

Барановичі увійшли до складу Брестської області Білорусі, яка займала важливе місце на фронті під час Другої світової війни. У місті було створено ряд дивізій, бригад та загонів, які брали участь у військових діях на території Білорусі та за її межами.

Військова діяльність на території Барановичів

У Барановичах діяли ряд партзборів, які вела боротьбу з нацистськими окупантами. Вони проводили розвідувальні операції, вчиняли засідки та напади на ворогів. За свою діяльність вони здобули великий авторитет у місті та стали важливим елементом в антинацистському опорі.

Партзбори в Барановичах під час війни

Найбільш відомий партзбір, який діяв у Барановичах під час війни, був загін “Березівська сотня”. Він був створений в квітні 1942 року та складався з 120 бійців. Загін очолював Василь Коляда, який став легендою в антинацистському опорі. “Березівська сотня” брала участь у боях з нацистськими військами та знищувала ворожі постачальницькі ланцюги.

Роль Барановичів у житті Білорусі

Барановичі мають важливе значення у житті Білорусі. Місто зберігає пам’ять про подвиги партзборів та воїнів, які боролися за визволення своєї країни. У Барановичах знаходиться музей місцевої історії та культури, який присвячений подіям Другої світової війни та визвольній боротьбі білоруського народу.

Важлива інформація

Під час Другої світової війни Барановичі були місцем активної бойової діяльності. У місті діяли різні партзбори, які здійснювали розвідувальні операції, вчиняли напади та засідки на ворогів. Найвідомішим з них був загін “Березівська сотня”, який став легендою в антинацистському опорі.

Барановичі зберігають пам’ять про подвиги своїх героїв та ветеранів визвольної війни. У місті знаходиться музей місцевої історії та культури, який присвячений подіям Другої світової війни та визвольній боротьбі білоруського народу.

Важливі події Другої світової війни в Барановичах

РікПодія
1941Барановичі окуповано нацистськими військами
1942У Барановичах створений загін “Березівська сотня”
1943Війська Радянської Армії звільняють Барановичі від нацистської окупації
1944Завершення Білоруської операції. Барановичі стають частиною Білорусі

Заключення

Барановичі – одне з міст, які зазнали важких випробувань під час Другої світової війни. Тут діяли різні партзбори, які вела активну бойову діяльність проти нацистських окупантів. Сьогодні місто зберігає пам’ять про своїх героїв та ветеранів, які боролися за визволення своєї країни.

Барановичі – це місто з багатою історією та культурою. Відвідуючи його, можна відчути атмосферу минулого та побачити, як місто вдалося зберегти свій колорит та народні традиції. Це місто, яке пам’ятає своїх героїв та поважає ветеранів, які захищали свою Батьківщину під час Другої світової війни.

Таким чином, Барановичі – це місто, яке має великий історичний досвід та пам’ять про своїх героїв. Друга світова війна стала складним випробуванням для міста та його жителів, але вони зуміли встояти та залишитися незламними в боротьбі за свободу та незалежність. Сьогодні Барановичі продовжують жити та розвиватися, а їх історія та культура залишається джерелом інтересу та вивчення для наступних поколінь.