Treba

Бізнес-ідеї під час війни

Автор: Давид Клименко
Бізнес-ідеї під час війни

З моменту повномасштабного вторгнення росії на нашу країну пройшло вже більше дев’яти місяців, тому ілюзії та мрії про те, що “це швидко закінчиться” або “якось обійде”, давно минули. Нам залишається тільки продовжувати жити, розвиватися та, звичайно, допомагати ЗСУ, щоб наближати нашу перемогу. І для тих, хто думає, що створення бізнесу в умовах війни є ризикованою чи сумнівною справою, ми підготували список перспективних бізнес-ідей, які на часі саме зараз та будуть тільки розвиватися після нашої перемоги.

Продукція подвійного призначення

Якщо важко визначитися який саме бізнес варто відкрити в кризу, то вам потрібно обирати безпрошграшний варіант. І таким безпрограшним варіантом, коли в Україні триває війна, а потрібно відкривати власну справу, є продукція подвійного призначення.

Ця сфера відкриває різноманіті можливості та ідеї для бізнесу у непростий час. Звичайно, найприбутковішим проєктом під час збройного конфлікту є виробництво боєприпасів, зброї та військової техніки, але після нього йде саме продукція подвійного призначення. Вона дає можливість виготовляти матеріали як для цивільного життя, так і для військових цілей, але при цьому не потрібно отримувати спеціальну ліценцію, яка дає можливість торгувати зброєю.

До них відносяться:

  • матеріали для будівництва;
  • програмне забезпечення;
  • електронні прилади(дрони, апарати нічного бачення, тепловізори).

Також варто виділити й пошиття одягу. Одяг – універсальна справа, він завжди зношується, псується або втрачається. А про воїнів й годі говорити… Тому займаючись пошиттям одягу, можна робити як красиві модні та унікальні речі для повсякденного використання, так і для військових, яким потрібен міцний та практичний одяг у будь-який час та у будь-якому місці.

І, звичайно, продукти довготривалого зберігання, адже вони корисні як для воїнів, яким потрібно швидко поживитися у примітивних умовах, так і для мирного населення, коли немає змоги приготувати або розігріти їжу. Тому можна припускати, що саме цей напрямок стане найприбутковішим серед малого бізнесу, бо люди якщо не вчяться на чужих помилках, то хоча б на своїх, і саме тому у найближчий час всі будуть запасатися такими харчами, остерігаючись майбутньої загрози.

Логістика

Європейський Союз нещодавно став нашим головним торговим партнером, тому питання логістики є актуальним як ніколи. До того ж, через війну торгові маршрути літаками та кораблями більше не працюють і автомобільні сполучення набирають популярності. І в цій сфері дуже сильно грає на руку час – хто перший налагодить співробітництво, хто першим складе найвигідній маршрут, хто перший прорекламує та заявить про себе, тому чим скоріше ви почнете, тим більше шансів отримати первагу перед конкурентами.

Пристрої з минулого

Цей напрямок бізнесу знову став популярним саме через обстріли та блекаути. Більшість звичних та доступних для нас можливстей стали не доступні, тому почали знову повертатися до того, що допомагало колись давно, до появи більш сучасних приладів.

Туристичні газові пальники та балони

Майже у всіх квартирах та будинках стоять електричні плити, які однозначно є зручними та дієвими, але при багатогодинних відключеннях електроенергії наврядчи будуть корисними. Тому набрали попурності газові пальники та балони для них, які раніше використовувалися тільки у походах та подорожах, але в цей тяжкий для всіх нас час допомагають просто вижити.

Зарядні та світлові пристрої

Годі й казати як збагатилися торговці павербанками та ліхтариками після обстрів недокраїни нашої критичної інфраструктури. Переносні батареї та світлові пристрої розкуповують усі без винятку, бо навіть у магазинах для риболовлі покупці б’ються за останній найпростіший ліхтарик. Хіба не це показник популярності та того, що вона варта вашої уваги?

Обігрівальні пристрої

Обігрівачі не були чимось занадто далеким для звичайних громадян, а ось від котлів, печей та буржуйоок флешбекнуло навіть у вже давно зрілого покоління. При неможливості грітися від батарей чи електрокамінів ці старі друзі стали у нагоді та не дозволили замерзнути мільйонам. Тому ще одна мегапопулярна бізнес-ідея падає до вас у скарбничку.

Бензинові та газові генератори

Ну і генератори, куди ж без них. Про них зараз говорять абсолютно всі, а користуються ще більше. Кому як не продавцям генераторів розуміти вислів “кому війна, а кому мати рідна”. І хоч цей вислів найчастіше використовують у негативному відношенні, але торговці перетворилися з людей, які зводять кінці з кінцями, до справжніх магнатів. Зайти на цей ринок зараз вельми непросто, але якщо вам вдасться – ви знайдете справжню золоту жилу на декілька років.

Будівництво та безпека

Через повномасштабне вторгнення інфраструктура зазнала небувалих наслідків, тому уряд вже виділяє неймовірні кошти на відновлення та реконструкції. Цей напрям вийде на свій пік одразу після завершення війни, але щоб бути серед лідерів, варто починати вже зараз. Ви можете займатися як виготовленням матеріалів для будівництва та ремонту, так і здавати в оренду будівельні інструменти та техніку або взагалі надавати послуги з підрядних робіт.

Організація бомбосховищ

Багато буде відновлюватись, а багато взагалі будуватися з нуля. І наявність надійного бомбосховища стане чималим козирем перед конкурентами. Нам потрібно готуватися, що війна не закінчиться і одразу настане мирне життя, а на те, що вона може розгорітится знову чи відбуватися не у активній фазі. В такій ситуації кожен буде думати про безпеку, а якщо ви будете обізнані у цій самій безпеці, ви будете як ніколи затребувані.

Дверні ланцюжки

Ще одне питання безпеки, яке стало актуальним з початку повномасштабного вторгнення, це безпека від мародерів та крадіїв. Не поодинокі випадки, коли від покинутої квартири чи будинку не залишили нічого навіть не загарбники, а любителі легкої наживи. Тому більшість громадян задалися питанням безпеки власної оселі та себе. Чим не перспективна бізнес-ідея для власної компанії  в період війни та після її закінчення?

Робота з людьми

Якщо ж ви хочете відкрити власну справу, але при цьому пов’язану з людьми та актуальна у військовий час, то ми підготували 2 варіанти, які мають вас зацікавити.

Реабілітація військових та цивільних

Війна – це страшний час і, на жаль, багато хто отримує травми, як фізичні так і моральні. Тому напрям реабілітації в Україні потрібно розвивати вже зараз. І це стосується як військових, так і цивільних, бо, окрім жахливих фізичних наслідків через руйнування та пожежі, багато хто отримав психічні травми через ті самі обстріли та тортури кровожерливих “орків”. Тут можна організувати й підвищення класифікації серед лікарів, консультації постраждалих з лікарями, створення реабілітаційного центру, виготовлення та доставка медичних приладів, протезів та ліків тощо.

Командна робота

Також для відкриття власної справи не обов’язково вмітии все, іноді варто лише знайти людей та поєднати їх в одну команду. Маючи у своєму колективі багато різносторонніх осі, ви можете братися за якісь серйозні проєкти, при цьому майже не витрачаючи ресурсів.

Це незвичний та цікавий напрям, який має непогану перспективу, тим паче у період війни, коли кожен шукає роботу і знайти незвичних людей простіше.

ІТ-сфера

Ця сфера постійно розвивається, тому обираючи її ви робите вагомий крок в успішне майбутнє. Але наша мета зосередити вашу увагу на перспективні бізнес-ідеї актуальних саме під час війни.

Створення українських аналогів програм

І першим буде створення українських аналогів популярних програм. Зараз всі відмовляються від усьго російського, а українське навпаки – набирає популярності. Тому спеціалізація на створенні українських аналогів відомих програм стане справді перспективним бізнесом у період війни та після її закінчення.

Блокчейн

Блокчейн – це децентралізоване зберігання інформації. Воно відкриває абсолютно інший погляд на безпеку зберігання інформації і прибирає ризик незапланованого доступу до бази данних. Цей напрям тільки розвивається в Україні і знайти якісних ІТ-спеціалістів, які зможуть створити блокчейн-рішення. Але налагодити роботу компанії, яка спеціалізується на пошуках таких спеціалістів і створення блокчейн-систем, є однією з найперспективнішою бізнес-ідей у наші дні.

Власний заклад

Невеличкі заклади типу кав’ярень стали неймовірно популярними ще до початку повномасштабного вторгення, а в часи блекауту перетворилися на справжнє спасіння. В них завжди можна погрітися, перекусити та знайти wi-fi. Це неймовірно корисно у наш тяжкий час, і чим більше таких закладів буде з’являтися – тим більше людей зможуть там скоротати час у приємній атмосфері, замість цілковитої темряви у своїй квартирі.

Альтернативна енергетика

Війна в Україні тільки підштовхнула Планету переходити на альтернативні джерела електроенергії. Перехід почався відносно нещодавно, бо перевести всесвітню систему одночасно – неможливо. Тому можна казати, що цей напрям тільки розвивається. А українські компанії та спеціалісти будуть мати перевагу, бо на власному прикладі побачили переваги та як здійснюється перехід.

Настільні ігри

І наостанок не досить популярний напрям розвитку під час війни, але досить таки перспективний – настільні ігри. Причина, знову ж таки, блекаути. Людям потрібно якось розважатися та відволікатися, а грати під час відключень елетроенергії гарно допоможе не лише скоротати час, а й отримати радісні емоції разом із своїми рідними.

Ми вважаємо, що настільні ігри є досить перспективним бізнес-проєктом, тож кому не подобаються більш класичні варіанти і ви також любите проводити час за настільними іграми цей варіат саме для вас.

Не дивлячись на терор та геноцид зі сторони країни-агресорки, українці продовжують жити, вірити  жити, вірити, а головне – допомагати наближати нашу перемогу, і започаткування власного бізнесу у цей непростий час допоможить не лише розвивати українське, а й створити підґрунтя для подальшого успішного бізнес-проєкту. І сподіваємось, що наші поради допоможуть вам визначитися з напрямком та рухатись тільки вперед. 

Поділитись
Переглядів: 145
Дата: 12.12.2022