Treba

Кейс: SEO-просування інтернет-магазину одягу

Автор: Володимир Ленський
Дата: 25.10.2022

Початкові умови

Напевно, багатьом власникам інтернет-магазинів знайома така ситуація – ви завантажуєте величезний файл з з товарами, який отримали від постачальника. Так було і в нашій ситуації. На сайті було більше 5 тисяч товарів, 7 категорій і при цьому нуль трафіку.

Сайт розроблений на WordPress, власники інтернет-магазину використовували покупної шаблон з ThemeForest. Налаштували його абияк і запустили експорт. Більше нічого зроблено не було.

Початкові умови дуже складні, ми відразу повідомили, що за термінами робота займе мінімум 6 місяців. Ми підготували детальний план: що потрібно зробити в першу чергу, що в другу і так далі. Місячний бюджет склав 10 000 гривень.

У цьому кейсі ми не будемо писати про банальні речі, наприклад “провели аудит” або “проаналізували конкурентів”. Звичайно ми це робимо, але в цьому кейсі ми хочемо дати тільки найважливішу інформацію. Ми опустили багато дрібних деталей, щоб залишити акцент на найголовнішому.

1-й місяц роботи

Сайт був нульовий, тому, щоб зібрати хоч якусь інформацію про нього, ми додали його в Google Search Console (дуже рекомендуємо і Вам додати свій інтернет-магазин сюди), підключили Ahrefs і налаштували Google Analytics. Це важливий крок, який дасть свої результати через кілька місяців.

Зібрали ключові фрази, за якими будемо працювати.

Запам’ятайте, семантичне ядро ​​це головний ключ до всього процесу seo-просування. Не маючи зібраного семантичного ядра ви просто будете ходити по пустелі.

У чому користь семантичного ядра:

  • Оптимізація мета-тегів. Ключові фрази прописуються в тайтла і в тегах H1, H2.
  • Перелінковка. На цьому моменті ми ще зупинимося докладніше.
  • ТЗ для копірайтера. Важливо, щоб копірайтер використовував ключові фрази в тексті, який пише.
  • Знімання позицій. Ми повинні відстежувати результат наших дій. Ми стали краще ранжуватися в Гуглі за запитом “купити плаття” чи ні?
  • Купівля посилань. Нам потрібен список анкоров, де ж його брати?

Як збирали ключові фрази? Ми використовуємо відразу кілька джерел: Ahrefs, Yandex Wordstat і Букварікс. Потім все вручну чистимо та класстерізуем по сторінках.

Фіксимо баги

Поки сеошникі зайняті роботою зі збором семантики, технарі вивчають сайт і виправляють баги. Очевидно, що вони не зайняті дрібними роботами по виправленню html-коду, за заповітами дешевих аудитів містечкових компаній. Завдання програміста – правильно налаштувати мікророзмітку, зробити так, щоб всі потрібні події передавалися в Гугл Аналітикові, прискорити сайт і в нашому конкретному випадку прибрати лишнии плагіни, які не потрібні для функціонування сайту, але були встановлені для галочки.

Дроблення сторінок

Ще на етапі складання семантичного ядра ми вирішили, що будемо максимально дробити категорії і додавати по можливості багато тегів і атрибутів.

Це дозволити заточити сторінку під конкретний ключовий запит.

2-й місяць

Коли семантичне ядро ​​готове і погоджено з замовником, то ми приступаємо до оптимізації мета-тегів – тобто, прописуємо Title, Description і тег H1, який відповідає за виведення заголовка в тексті.

Але як бути, коли у тебе кілька тисяч сторінок, для яких потрібно прописати мета-теги? Вручну – дуже довго. Раз сайт працює на WordPress, то ми скористалися плагіном Yoast SEO. Безкоштовної версії цілком достатньо буде. У цьому плагіні є можливість задати шаблон мета-тегів для різних видів записів, в тому числі для товарів і категорій. Ви прописуєте шаблон із зазначенням де вставляти назву категорії або товару і плагін все робить за вас. Таким чином у Вас за 5 хвилин оптимізовані мета-теги на тисячах сторінках. Дуже зручно і ефективно.

Написання текстів

Наступний крок – додавання контенту на обнародувано сторінки. Якщо Ви вирішите самі проаналізувати пошукову видачу, то Ви помітите, що в ТОПі знаходяться сторінки, які містять тематичний текст. Сторінки без контенту ранжуються нижче.

Ми створили Технічне завдання для копірайтера, де докладно описали, яку структуру тексту хочемо бачити. Нічого незвичайного, але бажано таке прописувати, щоб копірайтер точно знав, який результат Ви хочете від нього побачити.

З рекомендацій для Вас:

  • Текст повинен містити списки.
  • У тексті повинна бути табличка.
  • У тексті повинні бути фото і ілюстрації.

По можливості, вставляйте цитати, блоки питань і відповідей, можете навіть якийсь опитування зробити. Але найголовніше – щоб Ваш текст допомагав користувачеві краще зорієнтуватися на вашому сайті і вибрати товар.

Перелінковка

Для перелинковки ми використовуємо спеціальний плагін, який розробили наші фахівці. Ми не викочуємо його в публічний доступ, але зрозумівши ідею, Ви можете самостійно спробувати зробити таку перелинковку.

Суть в наступному. На кожній сторінці, в Подвалє (Footer) розмістити ось такий блок з табами і посиланнями:

Пример перелинковки

Тут список ключових слів, який ми збирали на найпершому етапі просування.

Такий метод використовують великі сайти, такі, як OLX або Booking:

Пример перелинковки на OLX

У них інший вигляд, але суть така ж – прямі ключові слова у вигляді посилання на цільову сторінку.

3-й місяць

Робота з посиланнями

Ми не відразу почали працювати над поліпшенням посилального профілю сайту, так як побоювалися санкцій з боку Google. У нас був невеликий контрольний бюджет, тому ми не хотіли витрачати його на низькоякісні посилання.

Ще на етапі обговорення проекту, ми вирішили, що будемо використовувати свою базу трастових сайтів, яка регулярно поповнюється “жирними” доменами.

В інтернет-магазині безліч сторінок, які хочеться просунути в ТОП, а сайтів-донорів не так багато. Що робити? На яку сторінку повинна вести посилання?

Ми вирішили використати таку стратегію: на кожну сторінку, яку ми просуваємо, буде стояти посилання мінімум з однієї сторінки сайту-донора. Тут нам знадобилося семантичне ядро ​​- адже по суті, посилання в ньому вже сформовані (анкор є, сторінки є). Таким чином у нас з одного домену вийшло більше 2 тисяч посилань.

Природно, ми це робили поступово і обережно, щоб не вийшло “вибуху”. Але по суті-то, сайтів-донорів у нас було не більше 20, а ось сторінок, які посилаються – кілька десятків тисяч.

Все це допомогло просунути кожну сторінку в ТОП.

Результати

За рахунок того, що ми просували не одну сторінку, а все і за рахунок того, що просували по величезній кількості ключових фраз, у нас вийшов великий ривок за короткий проміжок часу.

Дивіться самі, як виросла відвідуваність за кілька місяців:

SEO продвижение интернет-магазина одежды в Украине

І скільки ключових фраз поліпшили свої позиції:

Зараз прийнято рішення про переїзд на іншу тему Woocommerce. Наші фахівці розробляють кастомную тему для інтернет-магазину. Якщо Вам це цікаво, то ви можете замовити інтернет-магазин на WordPress у нас і отримати сучасний, швидкий і оптимізований інтернет-магазин.

А що стосується сайту клієнта, то він продовжує рости, кількість ключових фраз, за ​​якими ми вийшли в ТОП, продовжує збільшуватися. Але ми вперлися в технічні характеристики шаблону (на ньому, наприклад, дуже складно поліпшити швидкість завантаження). Тому, для того, щоб не обмежувати себе, ми створимо свою тему під Woocommerce і очікуємо, що зростання трафіку буде продовжувати рости такими ж темпами.

Інші кейси

Ми, без зайвої води і загальних слів, розповімо вам, які дії були здійснені при роботі над сайтом, а також покажемо, які результати отримали лише через три місяці seo-просування.
Жов 2022
У цьому кейсі ми розповімо, яких можна отримати результатів при роботі з Інтернет-магазином, розробленим на конструкторі Tilda.
Жов 2022