Treba

Кейс: SEO-просування СТО в Києві

Автор: Володимир Ленський
Дата: 25.10.2022

Початок

До нас звернувся власник СТО з проханням провести аудит сайту і дати відповідь, чому сайт стоїть на місці в пошуковій видачі. За багатьма пошуковими запитами, де, зі слів власника, слабка конкуренція, сайт ранжирувався дуже погано. У чому ж причина? Нам повідомили, що перед цим оптимізацією і просуванням займалися “якісь хлопці”.

Чтоже, ми озброїлися усіма потрібними інструментами і приступили до вивчення.

Що виявив аудит

  1. Мета-теги були прописані як попало. На деяких сторінках в Title взагалі не було ключових слів.
  2. Довге завантаження сайту через неоптимізованих зображень. Слайдер на першому екрані містив три картинки, кожна важила мінімум 2мб.
  3. Помилки в мікророзмітки:
Помилки при просуванні СТО
  1. На сайті мало корисної інформації для відвідувача. По суті, вся ідея сайту – зателефонуйте нам і ми все розповімо. Такі сайти Google не буде високо ранжувати. Потрібна конкретика і користь.
  2. Не було 404 сторінки – був редирект на головну.
  3. Карта сайта не оновлювалася автоматично. Швидше за все її створили один раз, через сторонній ресурс, і забули.
  4. Було ще безліч зауважень з написання коду. Багато елементів ми рекомендували переписати з використанням семантичних тегів і мікророзмітки.

Початок роботи

Клієнту сподобався наш підхід і він схвалив запропоновану стратегію просування.

У нашій компанії є програмісти, які швидко все поправили на сайті, відповідно до Технічного завдання, який склали SEO-фахівці. Сайт відразу ж став завантажуватися швидше. Помилок в Search Console більше не було. Баг з мікророзмітки був усунутий:

Виправлення SEO помилок

Крім технічної оптимізації, ми почали роботу над розширенням семантичного ядра. Ми змогли збільшити в п’ять разів кількість ключових фраз, за ​​якими сайт потенційно може ранжуватися. Для того, щоб не завалювати сторінки великою кількістю ключових слів, було прийнято рішення створювати нові сторінки. Стратегія полягала в тому, що умовно під кожен запит повинна бути своя цільова сторінка.

За перший місяць ми створили 55 нових сторінок. Всі вони були з корисним контентом. Середня кількість символів в тексті на сторінці – 4600 символів без пробілу.

Що значить “заточена” під конкретну фразу цільова сторінка? Ми беремо ключове слово з семантичного ядра, наприклад, “замінити ремінь грм київ”. Далі, ми створюємо нову сторінку і додаємо на неї текст, фото, ціни (від скількох коштуватиме заміна), а також кнопку із закликом зателефонувати або написати нам. Далі прописуємо мета-теги, які охоплюють цю ключову фразу і кілька суміжних.

Наприклад:

Title: Заміна ременя ГРМ в Києві ᐉ Скільки коштує замінити ремінь ГРМ

Description: Вартість заміни ременя ГРМ на СТО в Києві від 250 грн. Послуга заміни ременя ГРМ за доступною ціною. Заміна газорозподільного ременя.

Таким чином у нас з’явилася сторінка, яка повністю закриває запити виду “заміна ременя грм + в киеве + відгуки + ціна”.

Поки нові сторінки створювалися, а програміст виправляв баги, ми підключили нашого лінкбілдера. Це така людина, яка “дістає” хороші зворотні посилання на просувний сайт. У наших фахівців є понад 100 якісних ресурсів, де вони можуть залишити “жирну” посилання.

Головне, щоб не сталося “засланого вибуху”. Тому посилання ми додавали поступово – 3 на тиждень.

Результати

Вся робота в комплексі почала давати результати. Вже на другий місяць роботи ми помітили позитивну динаміку:

Просування СТО в Києві

Ми підтвердили правильність обраної стратегії роботи.

Сайт успішно “пережив” великий update від Google і продовжив розвиток. Падіння було лише на новорічні свята. Але, як тільки люди перестали відпочивати, трафік знову відновився.

Інші кейси

У цьому кейсі ви знайдете відповіді на багато питань, які хвилюють власників великих інтернет-магазинів, зокрема інтернет-магазинів одягу.

Наприклад, ви дізнаєтеся, чи потрібно робити опис для кожного товару (ми знаємо, що це затратно! То який вихід?). Знайдете відповідь на питання "чому ось цей сайт вище мого?". Ми постаралися розповісти цей кейс таким чином, щоб вам було корисно і зрозуміло.
Жов 2022
У цьому кейсі ми розповімо, яких можна отримати результатів при роботі з Інтернет-магазином, розробленим на конструкторі Tilda.
Жов 2022