Популярні компанії
Популярні статті
Як потрібно поводитися на співбесіді
Як потрібно поводитися на співбесіді
Переглядів: 144;
Як відстоювати особисті кордони
Як відстоювати особисті кордони
Переглядів: 170;
Як студенту знайти роботу під час війни
Як студенту знайти роботу під час війни
Переглядів: 107;
Як правильно: бігборд чи білборд?
Як правильно: бігборд чи білборд?
Переглядів: 168;
Слоган для магазину одягу
Слоган для магазину одягу
Переглядів: 130;

Фінансова криза 2008 року

Автор: Олександр Синяк
Фінансова криза 2008 року
📎 Поділитися
Переглядів: 81
Дата: 08.02.2023

2022 рік видався для всього світу надзвичайно важким у економічному плані. Через війну в Україні  країни цивілізованого світу відмовилися від нафто- та газопродуктів рф та економіка всього світу похитнулася через це, так як замінити цей ресурс швидко неможливо. Також в США інфляція досягла рекордного рівня з 1981 року. І кожен, хто хоча б пару разів слухав експертів в сфері економіки чули фразу, що світова економіка досягла свого мінімума з 2008 року. А що ж такого було у 2008 році?

Що таке криза 2008 року та які причини її утворення?

Фінансова криза 2008 року була однією з найсерйозніших криз в світовій історії. Ця криза почалася в США та швидко поширилася на весь світ, вплинувши на глобальну економіку та фінансовий сектор.

Причиною кризи було перебільшення видачі кредитів на недвижимість в США, а також висока концентрація ризику у банківському секторі. Банки видавали кредити на великі суми без достатньої кредитної перевірки клієнтів, що призвело до великої кількості несправних кредитів. Коли ціни на недвижимість почали падати, відсутність колишньої підстави для кредитних позик призвела до колапсу фінансового ринку.

Результатом фінансової кризи було зниження валютної вартості, збільшення відсотку безробіття, зменшення виробництва та падіння акцій на фондовому ринку. Банки та фінансові установи зазнали серйозних збитків, а деякі навіть банкрутували.

Держави світу відреагували на кризу, виділивши велику кількість грошей для врятування банків та фінансових установ. Це допомогло запобігти повному колапсу фінансового сектору, але все ж вплинуло на стан державних бюджетів та забезпечило довготривалу рецесію в економіці.

Наслідки фінансової кризи

Фінансова криза 2008 року відбулася  15 років тому, але її наслідки все ще відчуваються в деяких країнах.До сьогодні ряд країн:

  • всі члени Європейського Союзу,
  • Сполучені Штати Америки,
  • Ірландія,
  • Греція.

Всі ці країни до сих пір страждають від наслідків фінансової кризи 2008 року. Це відображається в зниженні економічного росту, високий рівень безробіття, збільшенні дефіциту бюджету та забезпечення національної валюти. Також, у деяких країн все ще відчутні наслідки в вигляді великої заборгованості та скорочення споживання. Ця криза стала важливим віджетом для реформування фінансового сектору та визначила напрямок для більш жорсткої регуляції в банківському секторі. Регулятори вимагають від банків більшої транспарентності та фінансової стійкості, а також великої стриманості від видачі кредитів.

Також на втілення реформ вплинули переправлення ресурсів від фінансового сектору до реальної економіки, підтримання бідніших регіонів та виробництва.

В загалому, фінансова криза 2008 року стала важливим віджетом в історії глобальної економіки. Вона виявила недоліки фінансового сектору та змусила держави світу відправитися на шлях його усунення.