Популярні статті
Професія Автомеханік: що треба знати та де вчитися
Професія Автомеханік: що треба знати та де вчитися
Переглядів: 176;
Скільки заробляє фотограф – середня зарплата в Україні
Скільки заробляє фотограф – середня зарплата в Україні
Переглядів: 162;
Вплив телефону на здоров’я та організм людини
Вплив телефону на здоров’я та організм людини
Переглядів: 340;
8 найкращих комедійних серіалів всіх часів
8 найкращих комедійних серіалів всіх часів
Переглядів: 1596;
Як правильно заряджати телефон від power bank
Як правильно заряджати телефон від power bank
Переглядів: 215;
Опитування
Ваш улюблений напій?
Вода
Сік
Пиво
Чай
Кава
Інше
Всього голосів: 78

Криптовалюта – що це таке і як вона працює

Криптовалюта – що це таке і як вона працює
Автор: Анастасія Остапова
📎 Поділитися
Переглядів: 406
Дата: 14.02.2023

Деякі люди люблять криптовалюта, інші їх ненавидять, а треті навіть не чули про них. Останніх стає все менше, адже про цифрові валюти говорять і пишуть не лише у фінансових ЗМІ. Якщо ви також хочете знати, в чому їх феномен і як в них інвестувати, тоді ця стаття для вас. Інвестиції в криптовалюта принесли величезні прибутки багатьом людям, незважаючи на відносно невеликі капітальні зобов’язання, але є й ті, хто зазнав справді серйозних збитків. 

Криптовалюта – що це за активи і чим вони характеризуються?

Про те, що таке криптовалюта, багато що говорить про їх назву, яка чітко вказує на те, що ми маємо справу з криптографією та валютами. Однак відразу варто додати, що це специфічні валюти, адже вони існують лише в цифровому вигляді.

Криптовалюта не має фізичної форми, але мають певну вартість, тому їх можна назвати віртуальними або цифровими грошима. Це означає, що якщо продавець приймає оплату в певній криптовалюті, ви можете оплачувати товари чи послуги нею так само законно, як і гривнями, євро чи доларами.

Як працює криптовалюта

Багато криптовалют використовують однакову технологію та функціонують подібним чином. Їх суть полягає в децентралізованій системі, яка в більшості випадків базується на блокчейні (ланцюжку блоків). Останній є публічним реєстром транзакцій у мережі певної криптовалюти, які укладаються, перевіряються та шифруються за допомогою криптографії, тобто складних математичних розрахунків. Ці розрахунки здійснюються на постійній основі багатьма користувачами мережі, за що вони отримують винагороду у вигляді одиниць криптовалюти.

Ризики, потенціал прибутку та часовий горизонт інвестування. Криптовалюти приваблюють величезне зростання цін, але також і їх величезні коливання, чим охоче користуються трейдери, особливо ті, хто грає на ф’ючерсних контрактах. Буває таке, що вартість багатьох цифрових активів зростає принаймні в десяток разів лише за кілька місяців. Більш того, бувають дні, коли ціни на деякі криптовалюти зростають на кілька сотень і навіть тисяч відсотків. Жоден інший ринок не пропонує такого потенціалу прибутку, але пам’ятайте, що він також супроводжується високим, навіть надзвичайно високим ризиком.

Торгівля криптовалютою

Ходлери зазвичай зберігають на своїх гаманцях кілька, десятків або навіть кілька сотень різних криптовалют. Однак цей ринок також створений для трейдерів, які хочуть скористатися перевагами високих цін на віртуальні активи. Саме це дає можливість отримати дійсно високі прибутки (або збитки) за кілька тижнів, днів і навіть годин.

Завдяки наявності ф’ючерсних контрактів на криптовалюту можна заробляти (чи програвати) не тільки на підвищенні, але й на зниженні їх ціни. Більше того, у вас є можливість грати з кредитним плечем, тобто укладати транзакції на суму, яка значно перевищує суму, яку ви маєте на своєму інвестиційному рахунку. Однак майте на увазі, що в цьому випадку ризик надзвичайно високий – навіть досвідчені інвестори зазнають серйозних збитків через швидкі зміни цін.

Нерегульований і незрілий ринок

Незалежно від того, чи хочете ви стати криптотрейдером, ходлером чи поєднанням обох, ви повинні пам’ятати, що ринок криптовалют ще молодий і незрілий. Крім того, він не підлягає нагляду будь-якої міжнародної контрольної установи і не має правил і рішень, які б гарантували безпеку, на яку ви можете розраховувати, інвестуючи в ринок акцій, облігацій або форекс.

Іншим важливим питанням є той факт, що ринок криптовалюти працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень, що сприяє швидким коливанням цін, особливо в періоди зниження ліквідності (наприклад, у вихідні чи святкові дні). Про незрілість ринку свідчить той факт, що сильні зростання або падіння часто є наслідком якихось чуток або твітів однієї впливової людини (приклад Ілона Маска та його впливу на ціни біткойнів і доджкойнів).

Слідкуйте за «потягами, що відправляються»

Альткойни продаються менше, ніж біткоїни, тому вони вразливі до серйозніших обвалів цін. З іншого боку, з тієї ж причини значна частина з них характеризується вищим потенціалом прибутку – там, де менше заявок на продаж, легше для швидкого зростання ціни.

Однак якщо ви бачите на ринку криптовалюту, курс якої різко злетів за короткий час, будьте обережні. Хоча підвищення може тривати, в цьому випадку зростає ризик різкої корекції і навіть постійного повернення до нижчих цінових рівнів. Часто краще просто змиритися з тим, що «поїзд пішов», ніж піддатися і ризикувати серйозними втратами.

Наприкінці, хочемо вам порадити декілька криптовалют, в які можна вкластись, незважаючи на падіння ринку.

  1. Біткоїн та ефіріум.
  2. Cardano.
  3. Binance Coin.
  4. XRP.
  5. Polkadot.
  6. Avalanche.
  7. Chainlink.
🔍 Популярні запити: