Наш сучасний світ стрімко перетворюється у свого роду фантастику. Те, що у нещодавньому минулому здавалося нереальним та магічним, зараз для більшості людей є буденністю. Але технологічний прогрес не стоїть на місці, причому він настільки швидкий, що іноді складно услідкувати за ним та складно не дивуватися йому.
Сьогодні великої популярності набувають нейромережі. Це один із проявів штучного інтелекту, який здатний самостійно навчатися, розпізнавати, аналізувати, запам’ятовувати та, найголовніше, створювати. Щоб більш чітко зрозуміти, що таке нейромережа, варто провести паралель поряд із біологічними факторами роботи людського мозку. Тобто нейромережа – це своєрідна інтерпретація властивостей та можливостей людського мозку у штучному вигляді.
Розвиток нейронної мережі набуває приголомшливих результатів, а можливості штучного інтелекту невпинно ростуть. Чимало людей, а особливо творчих, починають недолюблювати те, що можуть робити нейромережі. Проте штучний інтелект завжди може грати на руку. Нехай це популярні нейромережі або маловідомі, в будь-якому разі вони цілком можуть виявитися корисними.
Напрочуд легко розібратися, як користуватися нейромережами. Варто лише зайти на головні сайти та ознайомитися з інструкціями. Часто використовувати штучний інтелект можна одразу на сайті, проте вас також можуть направити і на інші платформи.
У цій статті ми розглянемо неймовірно цікаві нейромережі, їхню особливість, користь та роль серед користувачів.

Artbreeder
Перша на черзі – нейромережа Artbreeder, яка базується на створенні візуальних об’єктів. А саме:
- портрети;
- пейзажі;
- будівлі;
- картини;
- арти;
- персонажі.
Серед усього цього найпоширенішою функцією є саме створення портретів. Нею часто користуються творчі люди, такі як письменники, щоб створювати обличчя своїх персонажів.
Користуватися нейронною мережею нескладно, хоча ознайомлення може забрати певний час. У систему можна завантажувати не одне фото, з яких братимуться так звані «гени» і на основі них створюватиметься обличчя. Обличчя можна редагувати за допомогою численних бігунців: раса, вік, волосся, очі, емоції, аксесуари. Проте користуватися бігунцями варто обережно, адже спотворити портрет досить легко.

Midjourney
Одна із найкращих нейромереж для створення візуальних образів. Ви можете ввести абсолютно будь-яку фразу, навіть яка не матиме сенсу, а нейронна мережа покаже своє бачення цієї фрази. Спочатку штучний інтелект видає вам колаж із чотирьох схожих картинок, з яких можна якусь обрати і нейромережа її удосконалить. Зображення виходять напрочуд якісними і деталізованими, особливо якщо до цього постаратися із описом. На жаль, кількість створення безкоштовних зображень – обмежена. Зараз нейромережа відкрита для бета-тестування, з її допомогою вже навіть британський журнал «The Economist» розробив обкладинку.

MusicLM
Це справжній прорив у створенні музичних композицій. Хоча вже є деякі нейромережі, які здатні писати музику за описом (наприклад Riffusion), MusicLM – це нейромережа, яка справді зробить величезний внесок у музичну індустрію. Поки що вона знаходиться у розробці, але ми вже можемо послухати приклади її роботи на офіційному сайті. Ми вже можемо почути, як вдало та якісно нейромережа генерує музику за текстовим описом. Різноманітні жанри, стилі, інструменти та не тільки. Нейромережа навіть може створювати музику на основі картин та метафоричних описів. Проте поки що системі не вдається створити якісні вокальні партії. Але це швидше питання часу.

ChatGPT
Якщо ми говоримо про популярні нейромережі, то неможливо не згадати ChatGPG. Цю нейромережу запустили тільки наприкінці 2022 року, а вона вже назбирала щомісячну аудиторію у 100 мільйонів відвідувачів.
Це чат-бот, основною метою якого є підтримка діалогу. Система має змогу аналізувати і запам’ятовувати відповіді свого співрозмовника, він є непоганим порадником та в деяких випадках навіть терапевтом. На жаль, поки нейромережа недоступна в Україні, але розробники працюють над цим. Проте є декілька способів отримати доступ до нейромережі. Найбільш універсальний – це завантажити розширення для Google Chrome – Merlin. Звичайно, там є свої обмеження, наприклад безкоштовно доступно лише 11 запитів, плюс неможливо ввести уточнення. Але цей спосіб – непоганий варіант знайомства зі штучним інтелектом.

CharacterAI
Прекрасна нейромережа для книголюбів, кіноманів тощо. Хто ж не мріяв особисто поспілкуватися з улюбленими персонажами? Ця нейромережа дарує таку можливість. У цьому чат-боті зібрано безліч персонажів із фільмів, серіалів, мультфільмів, ігор, також дуже багато різних знаменитостей та високопоставлених особистостей. Більшість чат-ботів дуже вдало підлаштовані під характер кожного персонажа, відповідно різні чати матимуть різний стиль бесіди. Проте варто пам’ятати, що слова всіх персонажів, а особливо знаменитостей – лише генерація штучного інтелекту. Не варто сприймати таке спілкування занадто серйозно.

Варто зауважити, що мова чат-бота – англійська. Але навіть для людей, які абсолютно не знають цієї мови, це не принесе завеликих труднощів, адже можна увімкнути автоматичний переклад браузера, а самим користуватися онлайн перекладачем.