Treba

Новітні технології

Автор: Анастасія Остапова
Новітні технології

В останні роки розвиваються такі галузі, як штучний інтелект, машинне навчання, робототехніка, нанотехнології, генетика, біотехнології та 3D-друк.  Всі вони підсилюють і впливають один на одного. Ми є свідками четвертої промислової революції. Тож на які нові технології варто звернути увагу?

9 технологій, які змінять економіку до 2025 року

На думку аналітиків, до 2025 року ключове значення для трансформації економіки матиме:

1. Мобільний Інтернет

Нові інтерфейси, формати, датчики та програми постійно розвиватимуться, мобільні пристрої вже домінують, коли справа доходить до підключення до мережі.

2. Штучний інтелект

Машинне навчання та користувацькі інтерфейси на основі розпізнавання мови та жестів, такі як Siri, Cortana або Alexa, сприятимуть підвищенню продуктивності.  Вони також призведуть до зміни способу роботи до 2025 року.

3. Віртуальна та доповнена реальність

Вже у 2025 році ринок віртуальної (VR) і доповненої реальності (AR) становитиме 80 мільярдів доларів США.  Зараз це 7 мільярдів доларів.  Також очікуються подальші вдосконалення технологій, що використовуються в таких програмах, як окуляри.  

4. Технологічна хмара

Хмарні обчислення є одним із найважливіших сучасних рішень у бізнесі останнього десятиліття.  Це й надалі матиме значний вплив на бізнес.  Майже всі ІТ-послуги будуть надаватися через хмару.  У результаті все більше підприємств будуть використовувати публічну хмару, що пов’язано з підвищенням безпеки в мережі.

5. Розширена робототехніка

Прогрес у розвитку робототехніки, пов’язаний із новими двигунами, матеріалами, датчиками, візуалізацією та штучним інтелектом, змінить спосіб надання продуктів і послуг.  У найближчі роки попит на технічні навички, пов’язані з конструюванням, експлуатацією та обслуговуванням сучасних роботів, зросте.

6. Біометричні технології

Згідно з останнім дослідженням, до 2025 року 72% компаній мають намір позбутися традиційних паролів.  Це дає можливість для нових методів авторизації за допомогою відбитків пальців, сітківки ока, розпізнавання обличчя чи голосу.

7. 3D друк

3D-друк може забезпечити абсолютно новий рівень налаштувань у великому масштабі, а також значно скоротити витрати на поставоки.  За оцінками, до 2025 року ця технологія приноситиме від 230 до 550 мільярдів доларів США щорічного доходу.

8. Генетика

Розвиток генної інженерії також буде важливим для економіки, ДНК і передові біотехнологічні аналізи покращать сільськогосподарське виробництво, зменшать залежність від викопного палива та продовжать середню тривалість життя людини.  Буде створено  препарати, призначені для конкретної людини шляхом аналізу її геному.

9. Квантові комп’ютери

Застосування та використання квантових комп’ютерів на даний момент не зрозумілі, але також варто спостерігати за розвитком цієї технології.  Ще кілька років тому представники Google передбачали, що сьогодні ці рішення будуть широко доступні для комерційного використання.

Про ці технології говорять давно і, що важливо, багато з них вже реально впливають на наше життя та спосіб ведення бізнесу.  Важко уявити повсякденне функціонування без мобільного інтернету чи «хмари». Роботизація вже сьогодні є викликом, особливо для китайської промисловості.

Це правда, що майже в кожній галузі є технологія, яка може підтримати розвиток бізнесу, але вона також може перевернути певний сегмент ринку з ніг на голову та змінити баланс сил.  Тому необхідно уважно стежити за тим, що відбувається у світі технологічних інновацій, і реагувати на зміни, роблячи правильні інвестиції.

Поділитись
Переглядів: 119
Дата: 24.01.2023