Treba

Окуляри для комп’ютера: як вибрати?

Автор: Катерина Васюта
Окуляри для комп’ютера: як вибрати?

Синдром комп’ютерного зору 

Ви відчуваєте головний біль після того, як багато годин дивилися в монітор? Захисні  окуляри для роботи з комп’ютером допоможуть з цим. Сьогодні ми ознайомимось з функціями й перевагами цього аксесуару для вас і ваших очей. 

У сучасному технологічному світі наше життя стало залежним від використання комп’ютерів, планшетів і смартфонів.  Навіть зараз ви читаєте цю статтю на цифровому екрані.

Люди, що постійно працюють з цифровими пристроями схильні помічати, що очі стають напруженими та подразненими протягом робочого дня. Це і є синдром комп’ютерного зору.

Симптоми можуть бути наступні:

 • почервоніння очей;
 • біль під час руху очного яблука;
 • головний біль;
 • близорукість;
 • порушення фокусування;
 • запаморочення. 

Для чого потрібні комп’ютерні окуляри?

Окуляри для комп’ютера – один із найпростіших способів захистити свої очі.  Вони підходять тим, хто проводить перед монітором понад дві годин на день, оскільки знижують вплив ультрафіолету та зменшують кількість відблисків. Як результат, симптоми комп’ютерного зорового синдрому відчуваються набагато менше. 

Ефект від окулярів може бути невеликим, але це краще, ніж повна його відсутність.  Тим більше, що в сучасному світі мало хто готовий приділяти час гімнастиці, робити 15-хвилинні перерви або захищати свій зір іншим способом.  Носіння окулярів не вимагає жодних зусиль, тому нехтувати ними не варто.

Як обрати окуляри для комп’ютера ? 

Окуляри для екрана оснащені лінзами, які блокують від 10% до 90% шкідливого синього світла, яке випромінюють усі LED екрани.  Блокування надто малого відсотка може незначною мірою зменшити напругу очей, особливо в яскравому робочому середовищі.  А ось лінзи, які блокують занадто багато синього світла, можуть ускладнити перегляд екрана, особливо при слабкому освітленні. 

Більшість лікарів рекомендують окуляри, які блокують 50% шкідливого синього світла, щоб зменшити напругу очей. Вибір також буде залежати від інших факторів, таких як:

 • тип використовуваного пристрою (комп’ютер або ноутбук);
 • розмір екрана (для великих екранів потрібен меньший процент поглинання);
 • ваш зріст (високі люди зазвичай сидять далі від екрана);
 • використання рецептурних окулярів (це вплине на рецепт для комп’ютерних окулярів).

Найкращий варіант вибору окулярів для комп’ютера – похід до спеціалізованого магазину оптики. Там компетентні продавці нададуть рекомендації та підберуть оптимальний варіант, враховуючи ваші особливості та потреби. Але якщо у вас немає вільного часу або магазину поруч, чудовим варіантом буде замовити аксесуар в інтернет-магазині. В такому випадку, як перевірити якість та дієвість товару?

Поради для вибору окулярів

Ось наші поради до вибору окулярів в інтернет-магазині:

 • орієнтуйтесь на відгуки користувачів, які вже придбали цей товар;
 • уважно читайте опис товару;
 • зважайте на сам сайт, щоб не потрапити на шахраїв;
 • порівняйте усі пропозиції, щоб обрати найкращі окуляри серед наявних.

Приклади окулярів

Розглянемо найпопулярніші моделі окулярів в одному з відомих інтернет-магазинів України:

 1. Комп’ютерні окуляри AIRON EYE CARE найкраще підійдуть для людей, котрі не мають змоги або просто не планують витрачати багато грошей. Це один з бюджетних варіантів, який точно заслуговує вашої уваги. Серед відгуків не знайшлось нарікань на якість або комфорт в користуванні, не дивлячись на те що товар зроблений в Китаї.
 2. Окуляри комп’ютерні 2E Gaming Anti-blue Glasses Black-Blue. Представлені у чотирьох кольорах: червоний, чорний, жовтий та синій. Даний товар трохи дорожче за попередній, він теж зроблений в Китаї, але має більший попит на сайті. Нараховує 85 відгуків (переважна більшість позитивних). Слід зазначити, що вага окулярів усього 26 грамів, що робить їх неймовірно легкими та майже непомітними при користуванні. 
 3. Окуляри для комп’ютера WORLD VISION Blue Blocker MZ13 20 С01. 127 відгуків, які в сумі дають чотири з половиною зірки, що говорить про дійсно хорошу якість.  Дані окуляри відносяться до середнього цінового сегмента. Це ідеальне співвідношення ціни та якості. Корейський виробник дає 200 днів гарантії, ремонт або обмін у разі будь-яких пошкоджень оправи та немеханічних пошкоджень лінзи.  До речі, на відміну від попередніх окулярів, ці мають сертифіковані лінзи. В комплекті з окулярами також ви отримаєте футляр, щоб мати змогу безпечно зберігати аксесуар. 
 4. Окуляри для комп’ютера із марочною лінзою ZEISS DuraVision BlueProtect. Конверти, що підтверджують оригінальність лінз у комплекті! Легка міцна оправа із пластику TR90. Спрей для догляду за лінзами! Гарантія 200 днів на будь-які ушкодження оправи! Найдорожча модель з нашого списку. Беззаперечні відгуки на п‘ять зірок. Окуляри вироблені в Німеччині, тут навіть не треба зайвих пояснень на рахунок якості.  Ви можете обрати колір оправи який буде вам найбільш до смаку, є такі варіанти: синій, коричневий, чорний, червоний та сірий.

З урахуванням усіх наших порад, можете обрати найкращий варіант саме для вас. І пам’ятайте, не слід нехтувати своїм здоров’ям, а якість зору починається з профілактики.

Поділитись
Переглядів: 150
Дата: 18.12.2022