Популярні компанії
Популярні статті
Cайт: чи потрібен він для бізнесу?
Cайт: чи потрібен він для бізнесу?
Переглядів: 64;
Як студенту знайти роботу під час війни
Як студенту знайти роботу під час війни
Переглядів: 106;
Смішні картинки про роботу
Смішні картинки про роботу
Переглядів: 99;
Новітні технології
Новітні технології
Переглядів: 138;
Як легко вивчити іноземну мову
Як легко вивчити іноземну мову
Переглядів: 133;

Як правильно: бігборд чи білборд?

Автор: Євгенія Кондраш
Як правильно: бігборд чи білборд?
📎 Поділитися
Переглядів: 165
Дата: 06.03.2023

Що означає слово бігборд

Слово “бігборд” описує рекламний щит, який зазвичай розміщується:

  • біля доріг;
  • на дахах будівель;
  • на вуличних стовпах;
  • та інших відкритих просторах.

Бігборд може бути великим та яскравим, зображення на ньому можуть бути написами, фотографіями, малюнками та іншими видами реклами.

Бігборди можуть використовуватися для реклами товарів, послуг, подій, кампаній тощо. Вони є досить ефективним інструментом реклами, оскільки привертають увагу прохожих та водіїв, які проїжджають повз них. Бігборди можуть бути встановлені на видному місці, щоб забезпечити максимальну видимість для цільової аудиторії.

Розміри бігбордів можуть варіюватися від невеликих, призначених для реклами конкретного продукту або послуги, до великих, призначених для рекламних кампаній на рівні міста чи регіону. Більшість бігбордів є статичними, але існують також цифрові бігборди, які можуть змінювати зображення та текст у режимі реального часу.

Що означає слово білборд

Слово “білборд” означає рекламний щит. Термін “білборд” походить від англійської фрази “billboard advertising”, що означає “реклама на щитах”.

Деякі люди використовують слова “бігборд” та “білборд” як синоніми одне одного, але офіційно “білборд” є більш вживаною та правильною назвою для рекламних щитів.

Як правильно: бігборд чи білборд?

Офіційно більш правильною назвою для рекламного щита є “білборд”, незалежно від того, чи описується його розмір чи масштаб. Це слово є загальновживаним та прийнятним у рекламній та маркетинговій галузі, тому його варто використовувати.

Слово “бігборд” може використовуватися в розмовному мовленні, особливо в деяких регіонах, але воно не є офіційною та правильною назвою для рекламного щита.

Таким чином, якщо ви хочете використати правильну та офіційну назву для рекламного щита, то варто використовувати слово “білборд”. Однак, якщо ви хочете використати менш офіційну, але все ж загальновживану назву, то можна використовувати слово “бігборд”.

Слово білборд в різних країнах

У різних країнах слово “білборд” може використовуватись з різними відтінками значень або зовсім замінювати іншими термінами. Ось наприклад ще декілька варіантів назв для рекламних щитів та їх різниця.

США та Канада

У США та Канаді термін “білборд” є стандартним терміном, що використовується для позначення рекламних щитів, що розміщуються вздовж доріг та на будівлях.

Термін “білборд” виник у США в кінці 19-го століття та використовувався для позначення великих рекламних щитів, що були розміщені на стовпах або будівлях. Першими білбордами були розклеєні афіші на дерев’яних дошках, що нагадували білі дошки. Пізніше вони стали виготовляти з металу, пластику та інших матеріалів.

Великобританія

У Великобританії використовується термін “адвертайзінг-борд” (advertising board) або просто “борд” (board) для позначення рекламних щитів.

Історія появи цих термінів в Великобританії пов’язана з розвитком залізниці та міського транспорту, де було потрібно розміщувати рекламу для привернення уваги пасажирів. Перші рекламні щити в Великобританії з’явилися в кінці 19-го століття, а терміни “адвертайзінг-борд” та “борд” почали використовуватися згодом.

Австралія

В Австралії використовують термін “рекламна табличка” (advertising sign) або “рекламна дошка” (advertising board) замість “білборда”.

Історія появи цих термінів пов’язана з розвитком міського середовища та зростанням популярності реклами в країні в 20-му столітті. Перші рекламні щити з’явилися в Австралії в кінці 19-го століття, а терміни “рекламна табличка” та “рекламна дошка” почали використовуватися згодом.

Індія

У Індії термін “хоардінг” (hoarding) використовується для позначення рекламних щитів, що розміщуються вздовж доріг та на будівлях.

Цей термін походить від англійського слова “hoard”, що означає “накопичувати”. Перші рекламні щити в Індії з’явилися у 20-х роках 20-го століття, коли країна зазнала зростання виробництва та розвитку економіки. Хоардінги стали популярними засобом привернення уваги до товарів та послуг, тому їх з’явилось все більше й більше по всій країні.

Україна

Українською мовою для позначення білбордів використовують термін “рекламний щит”.

Історія появи рекламних щитів в Україні починається з 90-х років минулого століття, коли країна зазнала змін у суспільно-економічній сфері та відкрилась для закордонних інвесторів. З появою нових бізнесів з’явилась і потреба в рекламі, тому щити стали популярними рекламними носіями.