Популярні компанії
Місто: Херсон
Місто: Херсон
Місто: Черкаси
Місто: Одеса
Популярні статті
Прокрастинація, та як з нею боротись
Прокрастинація, та як з нею боротись
Переглядів: 149;
Як користуватись пресетами в Lightroom
Як користуватись пресетами в Lightroom
Переглядів: 189;
Бандеренятка та москалики, які казна-де лупцюють москалів або про “Файну українську”
Бандеренятка та москалики, які казна-де лупцюють москалів або про “Файну українську”
Переглядів: 128;
Криптовалюта – що це таке і як вона працює
Криптовалюта – що це таке і як вона працює
Переглядів: 131;
Бізнес ідеї для села з невеликим стартовим капіталом
Бізнес ідеї для села з невеликим стартовим капіталом
Переглядів: 150;

Як студенту знайти роботу під час війни

Автор: Давид Клименко
Як студенту знайти роботу під час війни
📎 Поділитися
Переглядів: 107
Дата: 01.02.2023

Завжди студенти під час канікул або практики намагаються знайти роботу чи підробіток, щоб заробити кошти на свої потреби, доки є вільний час. Деякі навіть поєднують сам процес навчання з роботою, якщо на певному етапі пріоритети з приводу навчання змінилися.

Звичайно, війна та коронавірус внесли свої корективи та проблеми, а потреби молоді при цьому не змінилися. Тому сьогодні ми хочемо дати поради як молодим студентам знайти потрібну роботу у цей нелегкий час.

Покрокова інструкція

Розпочнемо з покрокової інструкції як варто діяти, щоб точно отримати запрошення на співбесіду, а надалі й вихід на роботу.

1. Визначте напрям своєї діяльності

Гарно подумайте у якій сфері/сферах ви саме хочете працювати. Подумайте якими корисними навичками та вміннями володієте, щоб могли зацікавити майбутнього роботодавця. Розвивайте вже наявні та вчиться новим навичкам, щоб бути унікальним працівником, але при цьому ті, яких потребує ваша професія.

2. Правильно розраховуйте час

Перед тим, як відгукуватися на вакансію чи подавати резюме, гарно подумайте з приводу часу. Якщо це канікули або практика – щоб у вас був час на відпочинок та саморозвиток. Якщо навчання, то тут складніше. Адже окрім відновлення сил та розваг, у вас додається питання навчання, яке також забирає багато сил та часу. Тому варто чітко усвідомлювати чи зможете ви всі складові гармонійно поєднати між собою, щоб не вигорати фізично та емоційно, до того ж виконуючи всі поставленні завдання.

3. Складіть резюме

Після врегулювання всіх навколишніх питань, можна переходити до складання резюме. Це дуже важливий етап, бо саме дивлячись на нього роботодавці будуть визначати чи запрошувати вас на співбесіду. В інтернеті є багато матеріалу на цю тему, але звернемо увагу тільки на ключові моменти:

  • Фото. Виберіть ваше гарне портретне фото, яке б могло вас схарактеризувати та підкреслити ваші переваги. Це дуже важливо, бо зовнішній вигляд формує ваш образ на цілих 50%.
  • Спеціалізація. Чітко розпишіть ваші головні переваги та сильні сторони, щоб роботодавець розумів, чому саме вас він має взяти до себе на роботу.
  • Досвід. Опишіть ваш вже наявний досвід, бо він є одним з головних складових при обиранні працівника. Якщо ж у вас ще не було досвіду у цій сфері, тоді більше сконцентруйтеся на ваших навичках та досягненні результатів. Часто підприємцям важливий не тільки ваш досвід, а й розуміти хід ваших думок.

4. Відсортуйте потрібні вакансії

Відберіть вакансії, які вас зацікавили та в яких ви маєте шанс отримати зворотний зв’язок. Бо якщо ви сфокусуйтеся на оголошеннях, за критеріями яких ви не підходите, то є дуже велика ймовірність, що ваше резюме проігнорують.

5. Чекайте та продовжуйте шукати

Після того, як ви подали максимальну від себе можливу кількість заявок – чекайте на відповідь. Зазвичай вам або зателефонують або відпишуть у соціальних мережах чи на електронну пошту. Тому не треба панікувати, якщо вам не відповіли у перші години або дні, це абсолютно нормально. Просто продовжуйте очікувати та моніторте нові вакансії.

Сервіси для пошуку роботи

Також підібрали для вас список джерел, де можна шукати роботу, щоб вам було простіше максимально розповсюдити вашу вакансію

  • work.ua – найпопулярніший сервіс в Україні з пошуку роботи та працівників.
  • rabota.ua –  різноманітний сайт, де зібрана велика частка варіантів для молоді та студентів.
  • olx.ua – сайт, де можна знайти все, а тепер і роботу з різноманітним спрямуванням.
  • studlava.com – ідеальний варіант для молоді, бо тут пріоритет встановлений на працівників віком від 17 до 23 років.
  • Телеграм-канали – в них можна знайти дійсно цікаві варіанти, але мінус, що не завжди вони надійні чи перевірені.

Використовуйте всі доступні методи

Якщо ви досі не знайшли роботу для себе, то не впадайте у відчай. Продовжуйте шукати та розповсюджувати на всіх сайтах, платформах та соцмережах. Також спитайте у своїх рідних та друзів, вони дійсно можуть знати якийсь варіант та зможуть допомогти з влаштуванням.

Але пам’ятайте, що головне – це ваше бажання та настирливість, якщо ви постійно будете шукати та питати, через деякий час ви обов’язково знайдете, що шукали. Бо той, хто шукає, завжди знайде і нехай вам щастить у пошуку роботи мрії!