Популярні компанії
Місто: Київ
Місто: Дніпро
Місто: Одеса
Місто: Київ
Популярні статті
iPhone 14 Pro Max. Огляд флагману
iPhone 14 Pro Max. Огляд флагману
Переглядів: 202;
Від чого залежить вартість SEO просування сайту
Від чого залежить вартість SEO просування сайту
Переглядів: 154;
Як боротися з емоційним вигоранням
Як боротися з емоційним вигоранням
Переглядів: 158;
Прокрастинація, та як з нею боротись
Прокрастинація, та як з нею боротись
Переглядів: 155;
Кращі ідеї подарунків коханим на 14 лютого
Кращі ідеї подарунків коханим на 14 лютого
Переглядів: 158;

Як знайти роботу у Німеччині?

Автор: Каріна Туленіна
Як знайти роботу у Німеччині?
📎 Поділитися
Переглядів: 108
Дата: 09.03.2023

Через повномасштабне вторгнення велика кількість українців змушена була виїхати за кордон, де проживає і надалі. Більшість країн ЄС надають допомогу біженцям у грошовому та житловому плані. Та з часом адаптації українці відмовляються від допомоги та офіційно працевлаштовуються. У нашій статті ми розповімо як знайти роботу у одній з країн, яка стала тимчасовим прихистком для українців – Німеччині.

Документи для пошуку роботи у Німеччині

Почнемо з найголовнішого – документів. Без потрібної документації ви не потрапите на офіційний ринок праці в Німеччині. Ви можете мати 5 дипломів, мовні та потрібні у вашій професії навички, та якщо у вас немає дозволу на роботу у Німеччині, ваші старання будуть марними. Адже перше, що запитає роботодавець – цей документ. Українцям, які в’їхали у країну та взяли тимчасовий захист, дозвіл на роботу видається автоматично разом з ним. 

Другий, але не менш важливий фактор – медичне страхування. Офіційно у Німеччині не повинні вимагати медичне страхування при працевлаштуванні, але 95% роботодавців не наймають на роботу без нього. Тому спершу, радимо подбати про цей документ, якщо хочете влаштувалися на роботу.

 На сьогоднішній день, медичне страхування входить до форми соціального захисту українців, тому вам потрібно лише обрати компанію та укласти з нею договір.

Мовні вимоги для отримання роботи в Німеччині

Мовні вимоги залежать від галузі роботи та посади, на яку ви хочете влаштуватися. В більшості випадків, якщо робота припадає на комунікацію з людьми, у Німеччині вимагають знання німецької мови мінімум рівня B1. Якщо ж ви хочете працювати на виробництві, знання мови є необов’язковим. За програмою тимчасового захисту, біженцям надається можливість безкоштовно вивчати мову.

Особливості співбесіди на роботу в Німеччині

Звісно, кожна співбесіда проходить по різному, в залежності від людини, яка приймає вас на роботу. Та є і спільні ознаки, які притаманні усім співбесідам у Німеччині.

  1. Резюме. Приходячи на співбесіду, у вас обов’язково повинно бути резюме німецькою мовою.
  2. Чіткі відповіді на питання. Німці люблять конкретику, тому задають конкретні питання, на які хочуть почути чіткі відповіді. До прикладу, на більшості співбесід запитують, яку зарплату б ви хотіли мати. У цей момент не соромтесь та називайте конкретну цифру.
  3. Контракт на роботу. Німеччина доволі бюрократична країна, тому укладення договору є обов’язковим. В більшості випадках конктракт підписується на півроку або рік та є і роботи з 3-місячним контрактом. Такі договори передбачені для людей, які приїхали на заробітки або випускників школи чи університету, яким не потрібна довгострокова праця.

Робочий день та графік у Німеччині

Робочий день у Німеччині триває 8 годин та в більшості випадків немає точного графіку. Тобто, ви можете самостійно коригувати свій робочий тиждень. До прикладу:

  • Понеділок: 8:00-16:00
  • Вівторок: 11:00-19:00
  • Середа 10:00-18:00

Також у цій країні оплачується не якість роботи, а відпрацьовані за день години. Тому культура праці у Німеччині є дещо специфічною, адже більшість німців не поспішають виконувати свої завдання, оскільки незважаючи на масштаб зробленої роботи, сума залишається тією ж.

Зарплата та витрати на життя в Німеччині

У процесі пошуку роботи в Німеччині, важливо дізнатися усі подробиці заробітку та витрат в період проживання у цій країні. На 2023 рік середня зарплата з урахуванням податку становить 2225 євро. Оренда однокімнатної квартири на місяць приблизно обійдеться у 650-800 євро, витрати на їжу рахуються індивідуально. Приблизно 150-200 євро на місяць. 

Професії та спеціальності з високим попитом в Німеччині

Якщо ви націлені спробувати себе на ринку праці у Німеччині, ми зібрали перелік професій, які користуються тут високим попитом.

  • Будівельники;
  • Лікарі;
  • ІТ-спеціалісти;
  • Доглядальники;
  • Залізничники;
  • Юристи.

Способи пошуку роботи в Німеччині

Найпоширенішим варіантом пошуку роботи є звернення у центр зайнятості. У цій установі швидко знайдуть роботу за вашим фахом. Також, у джоб-центрі є спеціальні програми для міжнародних студентів та програми роботи в Німеччині для іноземців, які не володіють потрібними мовними навичками. Все, що потрібно, звернутися у центр зайнятості та чекати відповіді. 

Також, знайти роботу можна, читаючи оголошення у газетах та на різних сайтах. Там ви знайдете багато пропозицій, які точно підійдуть вам

Найкращі сайти для пошуку роботи у Німеччині:

Через зняття візового режиму багато українців виїхали на території інших країн, та більшість хочуть повернутися додому. Тому працюйте у Німеччині та не забувайте, що рідний дім завжди чекає на вас! Сили та перемоги нам!